Satış Sözleşmesi

Satış Sözleşmesi

Satış sözlemesi müşteri tarafından sipariş esnasında kabul edilen şartları ifade eder. Gözlükçü.NET'den alışveriş yapan tüm müşteriler bu Garanti ve İade Şartlarını kabul etmiş sayılır.

1 ) Gözlükçü.NET'den aldığınız her ürün, üretici ve tedarikçi firmaların garantisi altındadır. Ürün müşteriye sağlam olarak ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, müşterilerin sitemizin müşteri hizmetlerine başvurması gerekmektedir.

2 ) Almış olduğunuz ürünü kullanmadan, tahrip etmeden, bozmadan teslim tarihinden itibaren beş ( 5 ) günlük süre içerisinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, ürün faturası ve iade sebebini içeren bir dilekçe ile iade edebilirsiniz. Alınmış olan ürünün kutusu, kılıfı, silme bezi, içindeki açıklayıcı evrak, 1 nci ve 2nci fatura nüshaları , garanti belgesinin eksik olması durumunda ürün iadesi alınmayıp müşteriye iade edilecektir.

3 ) Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer üründe bir tahribat söz konusu ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

4 ) Orjinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş. korunaklı kutu veya benzeri ürünler gönderilmemiş ürünlerin iadesi kabul edilmez. Bu şekilde gönderilen ürünler Gözlükçü.NET tarafından kabul edilmeyecek ve iadesi yapılmayacaktır.

5 ) Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım sözü konusu ise kullanma dolayısıyla malın tivari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

6 ) Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, ürtesici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.

7 ) Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.

8 ) Ürünün tüm fatura kopyaları ile beraber eksiksiz olarak elimize ulaşmasından itibaren en geç 10 iş günü içerisinde ücreti kredi kartınıza iade edilecektir.

9 ) Bu iadenin bankanız tarafından kredi kartınıza yansıtılması 1 - 6 hafta arasındadır. Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Kargo görevlisi yanında açarak kontrol ettiğiniz ürün sorunsuz olarak teslim edilmiş sayılır.

10 ) Gözlükçü.NET, hiç bir şekilde teşhis tedavi konularında söz sahibi değildir. Site içerisinde güneş gözlükleri, optik gözlükleri, renkli ve numaralı lensler hakkında ki, bütün yazılar lens kullanıcılarını bildilendirmek amaçlıdır.

11 ) Gözlükçü.NET, güneş gözlüğü,optik gözlüğü, renkli ve numaralı ( şeffaf ) lens kullanıcılarına ikinci güneş gözlüğünü, optik gözlüğünü, renkli ve numaralı lens almaları için kurulmuştur. İlk defa güneş gözlüğü, optik gözlüğü , renkli ve numaralı lens kullanıclarına aşağıdaki uyarları dikkate almaları gerekmektedir.

12 ) Mesai saati dışında verilen siparişler, siparişi takip eden ilk mesai saati içinde işleme alınır. Mesai saatlerimiz hafta içi 8:30 - 19:00 hafta sonları 8:30 - 18:30'dur. Tüm dini ve resmi bayramlarda hizmet verilmeketedir.

13 ) Ürün teslimatı bulunduğunuz yerleşim yerinin uzaklığına göre 1 ile 3 iş günü içerisinde anlaşmalı kargo firmasıyla yapılır. Ürün tedarikinde yaşanabilecek aksamalar ya da banka onay sürecinin uzamasından dolayı meydana gelebilecek gecikmelerden müşteri haberdar edilir ve isterse siparişi iptal edilir.

14 ) Müşteri, ürünü sipariş ederken teslim adresini doğru bildirmelidir. Ürünün belirtilen adrese teslim edilmesiyle satıcı teslimat görevini yerine getirmiş olur. Yanlış bilgilendirmelerden satıcı sorumlu değildir.

15 ) 2 iş günü içerisinde ödemesi gerçekleşmeyen siparişler iptal edilir.

16 ) Yazılım ve sistem hatalarından dolayı meydana gelecek fiyat hatalarından satıcı sorumlu değildir. Bu siparişler müşteriye bildirilir ve iptal edilir.

17 ) Gözlükçü.NET, güneş gözlüğü, optik gözlükü , renkli ve numaralı ( şeffaf ) lens üreticilerinin ürünlerini kullanıcılara internetten sipariş verilerek ulaştırılmasını sağlayan bir sitedir.

18 ) Gözlükçü.NET'de yer alam bütün marka ve isimlerin hakları ilgili firmalara aittir.

19 ) Fiyatlarımıza K.D.V dahildir.

20 ) Gözlükçü.NET ( Gaye Optik ve Saat ) satışını yaptığı ürünlerin habersiz fiyatlarını değiştirme hakkına sahiptir.

21 ) Sipariş veren herkez bu anlaşmayı okumuş ve kabul etmiş sayılır.

22 ) Siparişler Türkiye Dist. yoğunluğundan dolayı 1 ( Bir ) hafta kadar kargolanırken gecikme olabilir. Bu gecikmeden Gözlükçü.NET sorumlu değildir.

23 ) İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın (Müşteri) veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

24 ) Tüketici, www.gozlukcu.net’den alışveriş yaptığında, bunun kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış amaçlı olmadığını kabul etmiş olur.

25 ) Ürün bedeli herhangi bir nedenle ödenmez ya da banka kayıtlarında iptal edilirse, Satıcı ürünün teslim edilmesi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

26 ) Banka havalesi ya da EFT yoluyla verilen siparişlerin, Satıcı tarafından işleme alınma tarihi, siparişin verildiği tarih değil, ödemenin, Satıcı’nın banka hesaplarına ulaştığının görüldüğü tarihtir.

27 ) Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde, ürünün tesliminden sonra, Tüketici’ye ait kredi kartının, Tüketici’nin rızası dışında yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeniyle, banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Tüketici’nin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde Satıcı’ya gönderilmesi zorunludur.

28 ) Satıcı tüketicinin siparişi kendisine ulaştırdığı andan itibaren ürünün stoklarda olması durumunda en geç 3 iş günü içerisinde ürünün gönderimini yapması gerekmektedir. Ürünün stoklarda olmaması durumunda distribitör firmanın vermiş olduğu termin süresi içerisinde ürünü tedarik edip Tüketici'ye göndermekle yükümlüdür. Sipariş süresi Tüketici'ye mail yolu veya telefon yolu ile Gözlükçü.NET tarafından bildirilecektir.

29 ) Siparişin teslim süresini geçmesi durumunda Türkiye Dist. firmadan kaynaklanmasından dolayı Gözlükçü.NET siparişi iptal etme ve ücretini geri ödeme hakkında sahiptir.

30 ) Tarafınızdan verilmiş olan yanlış siparişler ürün gönderimi yapıldıktan sonra kesinlikle firmamız tarafından iade olarak kabul edilmemektedir.

31 ) Sipariş vermiş olduğunuz Ray-Ban, Oakley, Vogue, Persol vbg. sitemizden satışı yapılmakta olan camların iadesi kesinlikle alınmamaktadır. İade için gönderilmiş olan cam ürünleri tarafınıza ödemeli kargo ile gönderielcektir.

32 ) İade işleminde ücretin iadesi konusunda kargo ücreti kredi kartına yada hesaba iadesi Gozlukcu.NET tarafından yapılmakyacatır.

33 ) Outlet olarak satışı yapılmakta olan markaların veya ürünlerin iadesi yapılmamaktadır.

0